Aktualności Aktualności

Co dwóch, to nie jeden

W sierpniu bieżącego roku przedstawiciele Urzędu Gminy Brodnica i Nadleśnictwa Brodnica dokonali odbioru prac remontowych odcinka drogi gminnej o długości ok. 1km.

Tegoroczna inwestycja to drugi i ostatni etap rozpoczętego w ubiegłym roku wspólnego remontu kolejnego odcinka drogi. W ramach podpisanej umowy o wspólnej realizacji inwestycji wykonano nową nawierzchnię na ponad dwukilometrowym odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Bobrowiska – Nowy Dwór w Gminie Brodnica. Dla Nadleśnictwa Brodnica droga ta ma kluczowe znaczenie dla prowadzenia gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Długi Most. Stąd dofinansowanie do jej modernizacji było ekonomicznie i gospodarczo uzasadnione. Gmina Brodnica zaś zyskała poważnego partnera, dzięki czemu mogła wykonać o wiele większy niż pierwotnie planowano zakres prac inwestycyjnych.

Niemal równolegle na terenie sąsiedniego Leśnictwa Bachotek wspólnie z Gminą Zbiczno zbudowano nitkę wodociągu, która zaopatrywać będzie leśniczówkę w bieżącą wodę. Dla Nadleśnictwa Brodnica to bezpowrotne rozwiązanie problemu zaopatrzenia mieszkańców w bieżącą wodę a dla Gminy Zbiczno poważny partner, na którym można się oprzeć.

Wszystkim się opłacało.