Aktualności Aktualności

Razem do trójstyku

Międzypokoleniowa sztafeta turystyczna

Na rozstaju dróg w brodnickich kniejach spotkali się ludzie - rodziny, dzieci, seniorzy, przemierzyli szmat drogi przez las, podziwiali jego piękno, cieszyli się z otaczającej ich przyrody, byli tam z nami…

W oddziale 224 Leśnictwa Bryńsk 28 września zebrali się przy monumentalnym kamieniu, w miejscu gdzie mowa o granicach administracyjnych trzech województw - Kujawsko-Pomorskiego, Mazowieckiego i Warmińsko-Mazurskiego. Po chwili refleksji stwierdzili, że tam granic nie ma, nie ma granic dla ludzi, których łączy zachwyt nad szumem wiatru w sosnowym borze, nad mozaiką kolorów w dębowym młodniku, że łączy wspólna inicjatywa, że łączy piękny, ukochany las.

Jedno się nam leśnikom nasuwa na myśl… „DZIĘKUJEMY”. W takich chwilach warto być leśnikiem, czuć tą ogromną satysfakcję, że nasza praca ma sens, że codzienne zabieganie o trwałość i dobrą kondycję naszych brodnickich lasów, że praca pokoleń leśników nie poszła na marne, bo chcecie być z nami, chcecie Państwo z lasu korzystać.

Około 200 osób rowerami, pieszo, przedstawiciele instytucji i władz odwiedzili Nadleśnictwo Brodnica.

W historycznym miejscu, na styku trzech województw, gdzie przebiegały dawne granice zaborów pruskiego i rosyjskiego z dumą i satysfakcją możemy stwierdzić, że pokazaliście Państwo wielką wspólną inicjatywę, zachwyt nad polskim pięknym lasem.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Darz Bór!