Aktualności Aktualności

Rowerem przez Pojezierze

W niedzielę, pierwszego lipca 2018 roku w lasach Nadleśnictwa Brodnica rozegrano jeden z etapów największej w Polsce imprezy MTB dla kolarzy amatorów.

W Brodnickiej edycji MAZOVIA MTB MARATHON wystartowało prawie 700 zawodników i zawodniczek. Imprezę od czternastu lat organizuje Stowarzyszenie Rowerowe „Szlak” z Łomianek, którego prezesem jest Cezary Zamana, polski kolarz szosowy, mistrz Polski w kolarstwie szosowym z roku 1999 i zwycięzca Tour de Pologne w roku 2003. Z chwilą zakończenia kariery sportowej zajął się promocją kolarstwa MTB.

Organizatorzy przygotowali cztery dystanse przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Dla dzieci dystans Hobby (8 km), dla dorosłych Fit (30 km) i Mega (60 km), natomiast dla osób szukających mocnych wrażeń przeznaczono najdłuższą trasę Giga, która liczyła aż 80 km. Trasy wszystkich czterech dystansów rozegrano w lasach Nadleśnictwa Brodnica. Wcześniej ich przebieg został w każdym szczególe uzgodniony i dokładnie oznakowany.

Uczestnicy wyścigu poza pucharami od organizatorów, zabrali z sobą niezapomniane wrażenia z pobytu w lasach Nadleśnictwa Brodnica. Praktycznie każdy po zakończonym biegu wyrażał swoje uznanie dla przygotowanej  trasy i zachwyt nad urokami Pojezierza Brodnickiego.  

Lasy, poza gospodarczą  pełnią wiele innych funkcji. Jedną z nich jest promocja regionu, którego skarbem są przepiękne lasy.

Cezary Zamana zapytany o powód wyboru Pojezierza Brodnickiego po raz kolejny odpowiedział: „Te lasy i jeziora są tak piękne, że trzeba je pokazać”.