Aktualności Aktualności

Submisja drewna cennego „Runowo 2018”

Nadleśnictwo Brodnica już po raz drugi wzięło udział w submisji drewna szczególnego. W tym roku organizatorem było Nadleśnictwo Runowo.

Aukcja odbyła się 25 października w Leśnictwie Nowy Dwór, gdzie Nadleśnictwa: Runowo, Jamy, Golub-Dobrzyń oraz Brodnica zaoferowały najlepsze pod względem jakości drewno dębowe. Łącznie do sprzedaży przygotowano 345,52 m3 surowca, skrupulatnie wyselekcjonowanego w powyższych nadleśnictwach. Nadleśnictwo Brodnica przygotowało 40,20 m3 drewna, pozyskanego z Leśnictw: Małki, Rytebłota, Górzno oraz Borek. Spore zainteresowanie rynku drzewnego drewnem najwyższej jakości pozwala pozytywnie ocenić taką formę sprzedaży, dzięki której nadleśnictwa uzyskują najwyższe ceny za surowiec, co potwierdza wieloletnią pracę hodowlaną na najwyższym poziomie.

Przy rozwijającym się przemyśle meblarskim w Polsce, będącym na drugim miejscu w Europie pod względem produkcji mebli, poszukiwanie drewna o wysokich walorach jakościowych jest ważnym aspektem działalności tej gałęzi gospodarki.

Sprzyjający jest również fakt, że zainteresowanie drewnem szczególnym jest duże zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.