Aktualności Aktualności

Święty Mikołaj w zielonym mundurze

W dniu 3 grudnia 2016 r. w parku Jana Pawła II w Brodnicy odbył się Mikołajkowy Bieg Charytatywny dla Błażeja.

W tym samym czasie przy Pałacu Anny Wazówny organizatorzy imprezy przygotowali szereg atrakcji. Były gry i zabawy dla dzieci, pokazy sztuki walki, pokazy bezpieczeństwa dzieci i dorosłych, św. Mikołaj oraz występy na scenie.

Błażej to dwuletni chłopiec, który w sierpniu 2015 roku wpadł do wanienki z gorącą wodą. Doznał wstrząsu oparzeniowego i oparzenia II i III-go stopnia na 72% powierzchni ciała. Przeszedł skomplikowane operacje przeszczepu skóry i w oczekiwaniu na kolejne zabiegi przechodzi trudne i bardzo kosztowne zabiegi rehabilitacyjne.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie "Brodnica Biega". Zaproszenie do wzięcia udziału przyjęło także Nadleśnictwo Brodnica, które zobowiązało się do przeprowadzenia konkursów przyrodniczych na scenie dla najmłodszych uczestników imprezy. Dzięki atrakcyjnym nagrodom konkursy te stały się przebojem wydarzenia. Dodatkowo grupa pracowników Nadleśnictwa zorganizowana przez Dorotę Sulkowską uczestniczyła w biegu charytatywnym i przebiegła dodatkowe 25 kilometrów dla Błażeja. W czasie trwania wydarzenia przy Pałacu Anny Wazówny leśnicy przekazali chłopcu pieniądze zebrane przez Panią Dorotę pośród pracowników nadleśnictwa i zakładów usług leśnych. Na zakończenie swojego udziału podarowano Błażejowi specjalnie przygotowaną świąteczną paczkę.

Święty Mikołaj czasem ubiera zielony mundur i jest mu w nim do twarzy.