Asset Publisher Asset Publisher

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA…

Gorąca herbata z cynamonem, pyszne jedzenie, świąteczne dekoracje i magiczna atmosfera to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na mieszkańców Kurzętnika.

W minioną niedzielę 4 grudnia w Kurzętniku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na parkingu przy Centrum Usług Społecznych zaprezentowało się ponad 35 świątecznych straganów pośród, których nie mogło zabraknąć stoiska Nadleśnictwa Brodnica.

Wśród zapachu cynamonu, pierników, rozgrzewającej herbaty można było wyróżnić pachnące lasem choinki dostarczone przez Nadleśnictwo Brodnica. Na zielonym stoisku leśnicy dla uczestników przygotowali również konkursy wiedzy przyrodniczo-leśnej oraz nagrody w postaci materiałów promocyjnych Lasów Państwowych.

Na stoiskach nie zabrakło świąteczny ozdób, rękodzieła, swojskich wyrobów, słodkości oraz niezliczonej ilości propozycji na świąteczny prezent. Przez blisko 4 godziny trwania wydarzenia stoiska bez przerwy były oblegane przez odwiedzających.

Teren jarmarku został przyozdobiony świątecznymi dekoracjami. Dla najmłodszych wśród atrakcji  czekała między innymi karuzela wenecka. W programie wydarzenia odbyły się występy artystyczne, animacje dla dzieci oraz spotkania z najważniejszą postacią tego dnia czyli z św. Mikołajem, do którego ustawiały się ogromne kolejki. Każdy chciał usiąść na jego kolanach i zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Jarmark zakończył się wspólnym przemarszem na rynek w Kurzętniku, gdzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta wykonując świąteczne utwory stworzyła magiczną atmosferę w ten mroźny grudniowy wieczór.