Asset Publisher Asset Publisher

Cztery razy Brodnica

W sobotę, dziesiątego września 2016 roku, na strzelnicy myśliwskiej im. „Jana Wendy" w Plaskoszu koło Tucholi odbyły się „XXIV Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników RDLP w Toruniu" w strzelaniu myśliwskim ze śrutu o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Do rywalizacji stanęły trzyosobowe drużyny z poszczególnych nadleśnictw. Niektóre wystawiły nawet po dwa składy zawodników. Przy przepięknej pogodzie i fajnej atmosferze trwała sportowa rywalizacja. Zawodnicy, na co dzień leśniczowie i podleśniczowie, tego dnia stali się zawodnikami sportowymi, reprezentantami swoich nadleśnictw. W tej roli wszyscy spisali się świetnie i cały dzień upłynął w sympatycznej i koleżeńskiej atmosferze, chociaż duch rywalizacji ogarnął wszystkich uczestników i walka o najlepsze wyniki trwała do samego końca.

Kiedy sędziowie podliczyli wyniki, przyszedł czas na dekoracje i nagrody dla najlepszych. Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu w „XXIV Regionalnych Zawodach Strzeleckich Leśników RDLP w Toruniu" z wynikiem 750 pkt zdobyła drużyna Nadleśnictwa Brodnica w składzie: Marek Wiśniewski, Hubert Malina, Radosław Kamiński. Puchar najlepszego strzelca zawodów z wynikiem 280 pkt. zdobył Marek Wiśniewski z Nadleśnictwa Brodnica. Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuchola dla najlepszego strzelca na kręgu myśliwskim zdobył Hubert Malina z Nadleśnictwa Brodnica. Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Różanna dla najlepszego strzelca na osi myśliwskiej zdobył Marek Wiśniewski z Nadleśnictwa Brodnica.

Drugie miejsce drużynowo zdobyła drużyna z Nadleśnictwa Solec Kujawski a trzecie reprezentacja Nadleśnictwa Dąbrowa. Indywidualnie drugi był Kamil Węgielewski z Jam a trzeci Jan Fiderewicz z Solca Kujawskiego. Kolegom serdecznie gratulujemy.

Piękne to były zawody. Kiedy ogłaszano wyniki i Dyrektor Janusz Kaczmarek wręczał nagrody, nadeszło nasze pięć minut. Smak zwycięstwa jest piękny…