Asset Publisher Asset Publisher

Dzień Ziemi

W ten wyjątkowy dzień, kiedy społeczności na całym świecie skupiają się na ochronie środowiska, nie sposób nie zastanowić się nad tym, jak bardzo nasza planeta się zmienia i jak te zmiany wpływają na nasze codzienne życie.

Szczególnie cieszyliśmy się dzieląc się refleksjami na ten temat z uczniami Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach.

Podczas zajęć, których tematem przewodnim była praca leśnika z zainteresowaniem obserwowaliśmy, jak wiele wiedzy posiadają uczniowie na temat lasów, klimatu i środowiska. To budujące, że młode pokolenie jest tak świadome tych kwestii. Podczas zajęć poruszyliśmy również wiele tematów związanych z ochrony lasu, ochrony przyrody, hodowlą lasu czy pozyskaniem najbardziej przyjaznego surowca dla człowieka, czyli drewna.

Nie ulega wątpliwości, że obecne zmiany klimatyczne są głównie efektem działalności człowieka. Wspólnymi siłami możemy wpłynąć na zmniejszenie negatywnych skutków zmian klimatycznych i zadbać o lepszą przyszłość dla naszej planety. Dlatego warto kontynuować działania na rzecz ochrony środowiska każdego dnia, nie tylko w ten jeden szczególny dzień.