Asset Publisher Asset Publisher

LAS BEZ TAJEMNIC

W dniu 18 maja na terenie Leśnictwa Grabiny, przy wiacie edukacyjnej „Jarzębinka” odbył się międzypowiatowy konkurs wiedzy o leśnictwie i łowiectwie pod hasłem „Las bez tajemnic”.

W XIV już edycji konkursu wzięło udział aż 21 szkół!

Każdą ze szkół reprezentowały dwie osoby, które indywidualnie rozwiązały test wiedzy, rozpoznawały gatunki mrówek, a także wykonały planszę przedstawiającą mrowisko.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania lasem wśród uczniów szkół podstawowych. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę o owadach społecznych, poznali prace leśnika i kulturę łowiecką oraz zrozumieli znaczenie lasów dla człowieka.

Mogliście odwiedzić nas przy stoisku Nadleśnictwa Brodnica, rozwiązać prawidłowo quiz o drzewach oraz odpowiedzieć na kilka pytań i otrzymać gadżet z logo Lasów Państwowych. Dziękujemy za tak liczne odwiedziny i chęć do zabawy! 

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz gaszenia pożaru, w którym uczestniczyły 2 zastępy straży pożarnej – OSP Łąkorz i OSP Tereszewo.  To jednak nie koniec atrakcji, które czekały na uczestników konkursu „Las bez tajemnic”. Podleśniczy leśnictwa Grabiny Pan Paweł Ramik przygotował prelekcję na temat roli pszczół w przyrodzie i życiu człowieka oraz przedstawił wiele zagadnień związanych z pracą pszczelarza w pasiece.

W konkursie równolegle 1 miejsca zajęły dzieci z Zespołu Szkół w Kurzętniku oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brodnicy, drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkól w Pokrzydowie oraz 3 miejsca jednocześnie zajęła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Brodnica, Szkoły Podstawowej w Brzoziu oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szwarcenowie. Tytuł „Czarodzieja Lasu” za najlepiej napisany test zdobyła Antonina Zielińska z Zespołu Szkół w Pokrzydowie.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy osiągniętych sukcesów!

Darz Bór i do zobaczenia za rok!