Asset Publisher Asset Publisher

Las bez tajemnic

W dniu 22 maja na terenie Leśnictwa Grabiny, przy wiacie edukacyjnej „Jarzębinka” odbył się między powiatowy konkurs wiedzy o leśnictwie i łowiectwie pod hasłem „Las bez tajemnic”.

W XV już edycji konkursu wzięło udział aż 22 szkoły!

Każdą ze szkół reprezentowały dwie osoby, które indywidualnie rozwiązały test wiedzy, rozpoznawały dźwięki ptaków i ssaków, a także wykonywały prace plastyczne .

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania lasem wśród uczniów szkół podstawowych. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę o lesie, poznali prace leśnika oraz kulturę łowiecką. Tematem najnowszej edycji konkursu były zachowania zwierząt w okresie godowym.

Uczestnicy mogli odwiedzić nas przy stoisku Nadleśnictwa Brodnica, rozwiązać prawidłowo quiz o drzewach oraz odpowiedzieć na kilka pytań i otrzymać gadżet z logo Lasów Państwowych. Dziękujemy za tak liczne odwiedziny i chęć do zabawy! 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sokolników z Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi . To jednak nie koniec atrakcji, które czekały na uczestników konkursu „Las bez tajemnic”. Sygnaliści z Koła Łowieckiego „Darz Bór” Jabłonowo Pomorskie zaprezentowali uczestnikom wykonane na unikatowych instrumentach najpopularniejsze sygnały myśliwskie.

W konkursie 1 miejsce zajęły dzieci z Zespołu Szkół w Pokrzydowie, drugie miejsce zajęli uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 4 w Brodnicy oraz 3 miejsca równocześnie zajęła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnica, Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim oraz z Szkoły Podstawowej nr 1 w Brodnicy.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy.

Do zobaczenia za rok!