Asset Publisher Asset Publisher

Posadziliśmy las!

Wiosna to bardzo pracowity czas, w którym leśnicy rozpoczynają prace związane odnowieniami powierzchni leśnej. Jest to najlepszy czas na sadzenie młodego pokolenia drzew.

Dzięki dobrej organizacji oraz dużemu zaangażowaniu pracowników służby leśnej i zakładów usług leśnych w tym roku wiosną na terenie Nadleśnictwa Brodnica powstało 170 ha nowych upraw leśnych. Głównie sadziliśmy sosnę, dęby, buki, brzozę.  Swoje miejsce znalazły również takie gatunki jak modrzew, lipa, klony oraz inne cenne  gatunki biocenotyczne, miododajne i owocodajne.

W dniu 15 kwietnia 2023 roku w Leśnictwie Tęgowiec odbyło się wspólne sadzenie lasu przez pracowników Nadleśnictwa Brodnica wraz z rodzinami.

Uczestnicy wydarzenia po krótkim instruktażu prawidłowego sadzenia przeprowadzonego przez miejscowego leśniczego rozpoczęli pracę. Dzięki zapałowi do pracy szybko i sprawnie posadzono nowe pokolenie sosnowego lasu na powierzchni ponad 0,40 ha. Po wspólnej pracy na wszystkich uczestników wydarzenia przy ognisku czekał ciepły posiłek oraz upominki upamiętniające to wydarzenie.

Wspólna praca integruje oraz daje duża satysfakcję i poczucie, że niezależnie od charakteru wykonywanej na co dzień pracy wszyscy jesteśmy leśną bracią.

W przyszłym roku na pewno to powtórzymy!