Asset Publisher Asset Publisher

Prawie milion rowerów

W niedzielę, drugiego sierpnia 2015 roku w lasach Nadleśnictwa Brodnica rozegrano jeden z etapów największej w Polsce imprezy MTB dla kolarzy amatorów.

W Brodnickiej edycji SK bank MAZOVIA MTB MARATHON wystartowało prawie 800 zawodników i zawodniczek. Imprezę od jedenastu lat organizuje Stowarzyszenie Rowerowe „ Szlak" z Łomianek, którego prezesem jest Cezary Zamana, polski kolarz szosowy, mistrz Polski w kolarstwie szosowym z roku 1999 i zwycięzca Tour de Pologne w roku 2003. Z chwilą zakończenia kariery sportowej zajmuje się promocją kolarstwa MTB.

Organizatorzy przygotowali cztery dystanse przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Dla dzieci dystans Hobby (8 km), dla dorosłych Fit ( 30 km) i Mega (60 km), natomiast dla osób szukających mocnych wrażeń przeznaczono najdłuższą trasę Giga, która liczyła aż 80 km. Trasy wszystkich czterech dystansów rozegrano w lasach Nadleśnictwa Brodnica. Wcześniej ich przebieg został w każdym szczególe uzgodniony i dokładnie oznakowany. Zwycięzcy wyścigu poza pucharami od organizatorów, zabrali z sobą niezapomniane wrażenia z pobytu w lasach Nadleśnictwa Brodnica. Główny organizator za wkład w promocję przyrody Pojezierza Brodnickiego uhonorowany został pamiątkowym albumem o naszych lasach.

Cezary Zamana zapytany o powód wyboru Pojezierza Brodnickiego po raz drugi odpowiedział:  - „ Te lasy i jeziora są tak piękne, że trzeba je pokazać".