Asset Publisher Asset Publisher

XVI Jarmark Ekologiczny z królewną Anną

„XVI Jarmark Ekologiczny z królewną Anną” już za nami. Był to jarmark ekologiczny, dlatego nie mogło zabraknąć leśników z brodnickich lasów.

Jako Nadleśnictwo Brodnica przygotowaliśmy interesujące stoisko, a także nie mniej interesujące pytania i ciekawostki związane z wiedzą leśną. Pytania te były łatwe i przyjemne, natomiast mieliśmy też „garstkę” pytań dla „zapalonych przyrodników”, których wiedza nieraz nas zadziwiała.

Do wygrania było bardzo wiele interesujących gadżetów. Dla nas jednak najcenniejszą nagrodą były drzewka. Sadzonki o których mowa, są symbolem nowego pokolenia drzew, jak i całego lasu. Każdy mógł za darmo otrzymać sadzonkę brzozy, sosny czy modrzewia, aby posadzić ją w ogrodzie - co jest żywym i namacalnym symbolem troski o środowisko oraz tego jak w najbliższej przyszłości będzie wyglądała nasza okolica.

Zadając ochotnikom pytania, byliśmy też przygotowani na pytania do nas, na które rzetelnie i z pasją odpowiadaliśmy. Naszym leśnikom na jarmarku przewodził Nadleśniczy Nadleśnictwa Brodnica Dariusz Gnaciński, który wiedzą i doświadczeniem wspierał młodszych stażem leśników.

Dzięki organizacji na tak wysokim poziomie oraz pasji, którą chcieliśmy się dzielić, nikt nie odszedł z naszego stoiska bez szerokiego uśmiechu, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Jesteśmy także bardzo zadowoleni, że dorzuciliśmy nasze „trzy grosze” do edukacji przyrodniczo-leśnej, a co za tym idzie - ekologicznej.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy zagościli na naszym stoisku i mamy nadzieję, że zobaczymy się już niedługo!

Darzbór!