Asset Publisher Asset Publisher

„Las bez tajemnic” w XII odsłonie

W miniony wtorek, pod wiatą edukacyjna w Leśnictwie Grabiny, odbył się już po raz dwunasty konkurs wiedzy o lesie i łowiectwie „Las bez tajemnic”.

Organizatorami konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Brodnicy, Nadleśnictwa Iława, Jamy i Brodnica oraz Porozumienie Kół Łowieckich „Kult św. Huberta” w Brodnicy i ZO PZŁ w Toruniu. W konkursie wzięły udział dzieci z dwudziestu dwóch szkół powiatów nowomiejskiego i brodnickiego. Celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, upowszechnianie wiedzy o roli gospodarki leśnej i łowiectwa. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były grzyby, ich rola w funkcjonowaniu ekosystemów leśnych. Grzyby były również tematem przewodnim, przygotowanych przez uczestników konkursu, prac plastycznych. Ciekawą atrakcją dla uczestników konkursu był udział w mini zawodach strzeleckich w strzelaniu z wiatrówki. W trakcie prac komisji konkursowej dzieci mogły zapoznać się z pracą w lesie, obserwując przygotowany pokaz pracy pilarzy i zrywki drewna. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz broni myśliwskiej.

Po podsumowaniu wszystkich części konkursu komisja wyłoniła zwycięzców:

            I miejsce Zespół Szkół w Marzęcicach,

            II miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Brodnicy,

            III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Brodnicy.

Indywidualnie konkurs wygrał uczeń z Zespołu Szkół w Marzęcicach, zdobywając tytuł „Czarodzieja Lasu”.

Na zakończenie konkursu Nadleśniczy Nadleśnictwa Brodnica pogratulował uczestnikom ogromu wiedzy przyrodniczej oraz podziękował wszystkim za udział, a współpracownikom za dobrą organizację tej imprezy.