Asset Publisher Asset Publisher

Las bliżej nas

Kolejny przebudowany odcinek drogi w Nadleśnictwie Brodnica z pewnością ucieszy turystów doceniających uroki lasów obrębu Ruda.

Droga o długości 1540 metrów połączyła odcinki dojazdów pożarowych nr 19 i 17 jednocześnie łącząc dojazdy między leśnictwami Borek i Górzno. Drogę wykonano z kruszyw naturalnych, które poza poprawą nośności nawierzchni doskonale wpisują się w krajobraz naszych lasów.

Tego samego dnia odebrano również miejsca postoju zlokalizowane w leśnictwach Górzno i Tęgowiec. Są to miejsca często uczęszczane przez turystów i to dla nich właśnie zrealizowano inwestycję. Miejsca postoju są miejscem wydzielonym, w którym można zaparkować pojazd i bez kłopotu udać się na spacer, grzyby lub odpocząć na ławce pod dachem. To również bezpieczeństwo dla lasu, gdzie zagrożenia, głównie pożarowe, są kumulowane na małej powierzchni, zabezpieczonej poprzez wyoraną wokół miejsca postoju pojazdów bruzdę, ograniczającą ewentualny pożar lasu.

Mamy nadzieję, że zrealizowane inwestycje udostępnią turystom nieodkryte dotąd zakątki leśne oraz umilą spędzanie czasu na łonie natury w lasach Nadleśnictwa Brodnica. Natomiast dla nas leśników nagrodą za poniesiony trud niech będzie kulturalne korzystanie z nowej infrastruktury turystycznej.

Do zobaczenia w lesie.