Asset Publisher Asset Publisher

Rubinowy „Hit Regionów 2017”

W dniu 20 czerwca na zamku w Gniewie odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w Konkursie Gospodarczo-Samorządowym „Hit Regionów 2017".

Organizatorem konkursu trwającego już od 22 lat jest Instytut Certyfikacji i Jakości. Kapitułę konkursu tworzą Starostowie Województwa Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Marszałek Województwa Pomorskiego.

W gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazło się Nadleśnictwo Brodnica zdobywając „Rubinowy Hit Regionów 2017 z gwiazdą" za „modelowe działanie na rzecz edukacji leśnej dla społeczności lokalnej oraz realizację własnych, wzorcowych inicjatyw". Nadleśnictwo Brodnica od lat udostępnia lasy do wykorzystania turystycznego, prowadzi czynną edukację leśną wszystkich grup wiekowych społeczeństwa i cyklicznie organizuje otwarte imprezy w lesie, których celem jest promocja racjonalnej gospodarki leśnej. Szereg przedsięwzięć na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń regionu.

To już czwarty Hit nadany nadleśnictwu za czwarte już przedsięwzięcie zrealizowane dla lokalnej społeczności i środowiska naturalnego.  Myślę, że to jeszcze nie koniec.

Podczas uroczystej gali rubinową statuetkę z gwiazdą i stosowny akt nadania tytułu odebrał nadleśniczy.