Asset Publisher Asset Publisher

Spotkanie z nauczycielami

22 października 2015 roku Nadleśniczy Nadleśnictwa Brodnica spotkał się z nauczycielami przyrody ze szkół z terenu działania nadleśnictwa.

Te coroczne spotkania stały się już tradycją.  Dodatkowo stanowią ważny punkt w realizacji  zatwierdzonego przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu „Programu edukacji leśnej społeczeństwa ". Tym razem miejscem i tematem spotkania była powierzchnia edukacyjna „Śladami zająca i kuropatwy" przygotowana przy siedzibie Ośrodka Hodowli Zwierzyny „Mszano".

W trakcie trwania spotkania nadleśniczy przedstawił zasady i cele istnienia podobnych ośrodków i obiektów. Zapoznał gości z istotą prowadzenia gospodarki łowieckiej i zaprezentował nowo zbudowane kwatery adaptacyjne, przeznaczone do hodowli zajęcy i kuropatw. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać efekty wsiedleń tych zwierząt osiągnięte na przestrzeni siedmiu lat realizacji Programu odbudowy populacji zwierzyny drobnej na terenie OHZ-tu „Mszano". Demonstrując  walory tego miejsca i możliwość jego wykorzystania w celu prowadzenia aktywnej edukacji ekologicznej, nadleśniczy przedstawiał również nauczycielom inne leśne atrakcje znajdujące się w zasobach nadleśnictwa.

Spotkanie zakończyło tradycyjne ognisko i dyskusja w leśnej, jesiennej scenerii.