Asset Publisher Asset Publisher

Uroczyste sadzenie lasu

W 2017 roku w nocy z 11 na 12 sierpnia nad częścią Polski szalała potężna nawałnica. W ciągu niecałych 20 minut silny wiatr powalił tysiące hektarów lasu.

Prawie 10 mln m3 drzew zostało powalonych i połamanych. Kilka godzin po przejściu huraganu było już wiadomo, że to jedna z największych katastrof w polskich lasach, tym samym rozpoczęto największą w historii akcje uprzątania skutków huraganu, która trwa po dziś dzień.

Z inicjatywy Nadleśniczego Nadleśnictwa Brodnica, w sobotę 6 kwietnia 2019 roku, brodniccy leśnicy wraz z zaproszonymi gośćmi w poczuciu solidarności z klęską udali się do Nadleśnictwa Szubin, aby odnowić fragment zniszczonego lasu. Na miejscu Nadleśniczy Nadleśnictwa Szubin przywitał gości oraz zapoznał wszystkich z ogromem zniszczeń i postępem prac w uprzątaniu lasu.

Dzięki wspólnej pracy udało się odnowić ponad 0,60 ha powierzchni leśnej tj. około 5 tys. posadzonych drzewek.

Na zakończenie, przy wspólnym posiłku, wręczono wszystkim uczestnikom podziękowanie oraz medal za poświęcony czas i pracę włożoną w przywracanie lasu na terenie dotkniętym największa klęską w historii Lasów Państwowych.